Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 508 komentarzy

uwagi emerytki

elig - jestem na emeryturze i lubię to

Nowy Ekran - i wszystko jasne !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To jest przedruk mojej notki z portalu Niezalezna.pl . Mówię w niej o najnowszych informacjach na temat Nowego Ekranu.

 Jasność ta spłynęła na mnie dzisiaj, gdy po raz drugi przejrzałam dyskusję na temat notki Coryllusa "Kryteria wartości- kryteria kompromitacji na Nowym Ekranie /TUTAJ/.  Wczoraj znalazłam tam zdanie Carcajou: "Jeśli masz wizje i pomysły (...) to umów się z Oparą (nie czekając na zabieganego Łazarza)...."  W moim komentarzu zacytowałam je i stwierdziłam, że jest to jedyna istotna wypowiedź w całej polemice.  Dziś odkryłam, iż Carcajou ją usunął.  Pozostała jednak w moim wpisie /TUTAJ/.  Przypomniałam sobie, że już w dyskusji o poprzedniej notce Coryllusa, Carcajou pisał o tym , iż Łażący Łazarz jest "przeciążony".  Wynika z tego wszystkiego dość wyraźnie, że teraz to sam Ryszard Opara wciela się w rolę szefa i redaktora Nowego Ekranu, pozostawiając ŁŁ na uboczu.
  Cóż jednak ostatnio miał nam p. Opara do powiedzenia?  Przedwczoraj napisał on notkę "Zmierzch - upadek euro" /TUTAJ/ poświęconą głównie polityce Niemiec, w której znalazło się zdanie: "Polskie służby specjalne dalej są niepewne, wiec należało je zlikwidować przy pomocy zdalnie sterowanych "pozytecznych idiotów..."  Chodziło tu o komunistycznych agentów z PRL.  Dalej w komentarzu /TUTAJ/ wyjaśnił dokładniej: "Uważam likwidację "służb specjalnych w Polsce (...) za błąd historyczny nie do naprawienia", po czym zaczął się rozczulać nad losem "fachowców" ze służb specjalnych PRL, tak źle potraktowanych przez III RP.  Widać wiec jasno, komu Ryszard Opara chciałby zrobić dobrze.  Sytuację trafnie podsumował bloger O.R.K.S. w dzisiejszym tekście "Coming out Ryszarda Opary" /TUTAJ/.
  Co można do tego wszystkiego dodać?  Chyba tylko dwie czerwcowe notki Starosty Melsztyńskiego "Miłośnikom Nowego Ekranu na zaostrzenie ciekawości" /TUTAJ/ oraz "Operacja finansowa Nowy Ekran - dla leniwych" /TUTAJ/.  Tropi on w nich źródła finansowania NE.  Najlepsza historia jest o tym, jak spółka Dream Dom, jeden z udziałowców imprezy, podzieliła się nagle na kilkanaście firm.  Takie rzeczy robi się zwykle, by ukryć prawdziwe pochodzenie funduszy.
  Stało się więc dla mnie oczywiste, że Nowy Ekran to inicjatywa, która lepiej obchodzić z daleka dość dużym łukiem.  Czego sobie i Czytelnikom życzę.

KOMENTARZE

 • @autor
  "Dziś odkryłam, iż Carcajou ją usunął."

  Niczego nie usuwałem. Podtrzymuję, co napisałem.

  Mało wiesz o relacjach w NE - może wypadałoby choć tam zawitać, a nie pisać z sufitu? Oczywiście nie piszesz prawdy o tym, jak to wygląda - ale to już nie pierwszy raz.
 • @autor
  W sprawie usunięcia komentarza, faktycznie nie ma go, napisałem do Coryllusa na PW. Zachował się twój komentarz, w którym mnie cytujesz: http://coryllus.nowyekran.pl/post/18890,kryteria-wartosci-kryteria-kompromitacji#comment_152242
 • @carcajou
  Oświadczam, że nie usunąłem komentarza Caracajou, bo niby dlaczego miałbym to zrobić? Komentarz został najpewniej usunięty przez administrację. Pięknie. Mówimy o klikalności, ilości odsłon, popularności portalu, sukcesie, a administracja kosi komentarze. A Caracjou idzie z tym do mnie. Brawo.
 • @coryllus
  Zapytam administrację.
 • @Mr.White
  Tak, o ten. Ja go nie przyuważyłem, ale najwyraźniej zgotowałem się.
 • @carcajou i Elig
  Nic nie wiem o usuwaniu komentarzy Carcajou przez NE. Dziś wysłałem zapytanie do wszystkich adminów. Czekam na odpowiedź.
 • @Nathanel
  "Zanim sie kogoś oskarży trzeba..."

  versus

  "dyskusja na temat notki do której sa tylko odnośniki aby napić sobie klikalność na innym portalu to ewenemet"

  Więc liczę...
  Raz, dwa... 2/7 = 28,57% odnośników na inny portal

  Zatem liczę inaczej:
  Raz... 1/4 = 25% unikalnych adresów sieciowych na portalu innym niż nE

  Jak to było? Przyganiał kocioł garnkowi? ;)
 • Elig prowokuje
  Zadałem sobie trud i przeszukałem komentarze Carcajou. I znalazłem zgubę. Komentarz jest i ma sie dobrze.

  http://coryllus.nowyekran.pl/post/18890,kryteria-wartosci-kryteria-kompromitacji#comment_151684

  Co do innych spraw to Ryszard Opara złozył oświadczenie i deklarację o której Elig jak sądzę "zapomniała".

  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/14638,oswiadczenie-deklaracja

  Z tekstu Ryszarda też Elig niewiele zrozumiała. Proszę pokaż mi kraj w której zastosowano opcję zerową jeśli chodzi o służby. Wg Elig obca agentura działa w sposób jednoznaczny i czytelny, tak aby Elig mogła swobodnie ją rozpoznać. Jak ktos mówi o lustracji to juz musi być koniecznie swój. To kompletna dziecinada. Zamiast dyskutować jak widze kroimy sukno pod z góry założoną tezę.

  Moim zdaniem autorka swobodnie manipuluje i tworzy "szum" uznając widać, że sprawa "agenturalności" Opary, Łazarza i koniecznie Szeremietiewa (gdyż ten ostatni oświadczył publicznie, że w NE nie ma WSI ani innych agentów) zbyt mocno "przyschła".

  To może wyjaśnij Elig, kim TY tak naprawdę jesteś, że tak łatwo rzucasz kamieniami. Bo, że manipulantką to ja juz dobrze wiem.
 • Wiecie co :)
  Wygląda na to, ze jestem od 2 tygodni czytany !

  Wcześniej znalazłem swój komentarz do Szeremietiewa na S24 - z 70 komentarzy, potem notkę o "moim" tekście dał Coryllus, teraz jak zawsze czujna, Elig ... (zawsze nie zapomni napisać na obcych portalach, że Ob-ciachowi [sic!] i LASOWI SMOLEŃSKIEMU spada przez Nowy Ekran. Zaszczuta poniekąd Intuicja wycofała się z Rady Blogerów - ale to mało ... jeśli chce zachować "czystość" powinna najpewniej odejść z NE.

  A ilu komentarzy do komentarzy wyczaiłem? Tak więc od 10 dni czuję się jak celebryta (bynajmniej nie znany z tego, że jest znany:)

  A tu bonus czyli jak zostałem po raz kolejny agentem:
  http://niepoprawni.pl/blog/2518/klamstwo-zalozycielskie-czyli-zaparowany-ekran

  Nie mogłem sobie odmówić zarchiwizowania.
 • @Nathanel
  Po pewnych stratach stajemy coraz pewniej. Spadkiem oglądalności też nie należy sie podniecać w miesiącach ciepłych (zwłaszcza wakacyjnych). Ze swojego doświadczenia blogerskiego (4 lata) wiem, że czytelnictwo na mich blogach w wakacje spadało nawet o 60%. Czytelnictwo na NE spadło tymczasem o 20% z czego jak sądzę 10% to skutek czarnego PR-u. Elig jak sądze bardzo ubolewa, że tylko tyle. Jako ciekawostke dodam, że w miesiącu czerwcu zarejestrowało się u nas kolejnych 260 uzytkowników (blogerzy i komentatorzy) i obecnie mamy juz ich 3000.
 • @Nathanel
  Jeśli ja kłamię, to Ty bredzisz. I jeszcze insynuujesz mi oskarżenie Ciebie o coś, o co Cię bynajmniej nie oskarżyłem.

  "Dyskusja na temat notki [rozumiem, że chodzi o tę tu dyskusję, pod powyższą notką blogerki elig] do której [w której?] są tylko odnośniki, aby napić [nabić?] sobie klikalność na innym portalu to ewenemet [ewenement?]"

  Jeśli chodziło Ci o jakąś inną notkę - to na przyszłość wysławiaj się może nieco klarowniej, jak na przystało na poczytnego blogera, a nie jakiegoś niechluja. Bo się ośmieszasz.

  A jeśli jednak o tą powyżej - to naprawdę guzik mnie obchodzi, czy piszesz sobie notki z odnośnikami do innych portali czy nie.

  Ale jak komuś to zarzucasz w formie "notka zawiera TYLKO odnośniki, aby nabić sobie klikalność na innym portalu"

  - to po prostu nie zrozumiałeś (a niby taki inteligentny ;) - w czym rzecz:
  Za dużo o jedno Tylko.
 • @coryllus
  "...Mówimy o klikalności, ilości odsłon, popularności portalu, sukcesie, a administracja kosi komentarze..."

  A pan w administracji że "koszenie komentarzy" to dla pana tak oczywiste?
  Jakieś dowody? Screeny? Kilka przynajmniej...
 • @carcajou
  Rządzisz, znasz starą zasadę, nie ważne jak mówią, ważne żeby mówili.
  RZĄDZISZ STARY :-)
  hehehehehehe
 • @Mariovan
  Czego i wam życzę bardzo ! Idzie ku dobremu - grunt by nie dać się wytrącić z równowagi i być konsekwentnym.
 • @Mariovan - życie na świeczniku :)
  Czego się o sobie można dowiedzieć:
  http://cudwcielonegoducha.nowyekran.pl/post/18943,rymkiewicz-o-kaczynskim-i-polakach#comment_152523
 • A sprawa jest prosta...
  ...wystarczy zapytać o narodowość i wyznanie delikwentów, ich żon, matek, ojców i teściów. Czyż nie proste? A potem zweryfikować przez Generała Grudniewskiego. Jest kompetentną osobą, zaufaną i sprawdzoną.
 • @Eugeniusz Sendecki
  Generał i blogerzy będą mieli okazję weryfikować kandydatów ... już wkrótce ruszy OLW.

  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/14638,oswiadczenie-deklaracja#comment_110401

  Proszę też zaprosić generała do startowania w prawyborach, każdy kto zaloguje się na NE może startować.
 • @Nathanel
  "Zamiast kontynuowac bezpłciową dyskusje"

  Jasne, jak Kali komuś zarzuci: "Zanim sie kogoś oskarży trzeba..." - to dobra dyskusja.
  Ale jak Kalemu zwróci się uwagę, że w oskarżeniach też nie jest precyzyjny - to Kali nie zrozumieć i rzucić się do gorączkowej dyskusji, a jak Kalemu pokazać palcem, czego nie zrozumiał i o co nieprecyzyjnie oskarżył
  to Kali twierdzić, że dyskusja zła i bezpłciowa.

  Można i tak :)))
  Pozdrawia umysł ścisły
  "Tak - tak, nie - nie. A co nadto jest..." ;)
 • @Nathanel
  I znowu nie załapałeś przesłania, Kali :)
 • @ cietrzewie płci obu
  "jestem właścicielem portalu... dostałem na to dużą kasę w postaci grantu od służb... założyłem portal i osiągnął sukces... to teraz wypaplam że jestem umoczony, aby wszystko spieprzyć... no i spieprzyłem... służby mnie na pewno pochwalą i dadzą drugi grant... a pierwszy przerobią na portal branżowy dla mundurówki na emerytce co się nudzi i czuje wenę... oczywiście żartuję metodą redukcji do absurdu... no ale przynajmniej coś mądrego o służbach i pożytecznych idiotach powiedziałem... będą mnie teraz z szacunem traktować w salonie... no nie... to od początku..."

  p.s: coś mi tu w tej logice pokrętnej nie pasi albo ci ludzi od służb się durnawi porobili... ale jeżeli traktujemy właścicieli tego portalu za powiązanych ze służbami na podstawie ich własnych słów, to po jakiego ciula im wierzymy w to co mówią... przecież to panowie od służb a im nie wolno wierzyć... coś tu nie pasi, to od nowa... można tak do usranej śmierci...

  Pozdrawiam serdecznie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031