Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 508 komentarzy

uwagi emerytki

elig - jestem na emeryturze i lubię to

Prawicowa blogosfera - krzywe zwierciadło mediów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To jest skrót notki mówiącej o nadmiernym uzależnieniu prawicowych portali blogerskich od przekazu płynącego z mainstreamu.

  Można zauważyć, że prawicowe portale zmieniaja się w coś w rodzaju "krzywych zwierciadeł" w których przeglądają się media mainstreamu.  Każda wrzutka wywołuje lawinę notek i komentarzy.  Zwiększa to ogólny zamęt i odwraca uwagę od spraw istotnych.  Problem jest przede wszystkim w braku niezależnych sieci pozyskiwania i selekcji informacji.  Portal Nowy Ekran obiecywał utworzenie niezależnej agencji informacyjnej, ale jego ukryci mocodawcy nie dopuścili do tego.  Bez niezależnego dostepu do źródłowych wiadomości skazani jesteśmy na przezuwanie mainstreamowej papki.

  Inna sprawa - to postawy czytelników.  Są oni nieustannie karmieni przekazem medialnym i dlatego wpisy go dotyczące zyskują najwiekszą popularność.  Wyjściem z tego błędnego koła może być tylko mozolna praca nad przełamaniem monopolu informacyjnego.

  Rozszerzona wersja tej notki jest  /TUTAJ/.

KOMENTARZE

 • Lekarstwem jest
  Nie kłótnia w rodzinie prawicowej (a to się często dzieje) tylko dyskusja.

  Pozdrawiam
 • Autor
  Trzeba reagować i ujawniać dezinformacje mediów. Jeśli nie zrobimy to my, siły szybkiego reagowania, to stają się one obowiązująca wersją.

  Ja się jednak staram, żeby nie więcej jak co druga notka była "reakcyjna".

  A na nE toczy się kilka dyskusji których brak w takim zakresie, na innych blogowiskach np. finanse-ekonomia, armia.
 • @Nida
  To prawda, ale prawicowe portale i gazety częściej wolą się podgryzać niż współpracować.
 • @R.Zaleski
  Też się staram, choć nie zawsze się to udaje.
 • Jednak polityka redaktorów portali tu decyduje
  Można promować notatki informacyjne, jakie się czasem pojawiają, a można traktować je na równi z mędrkowaniem Mikołaja Kwibuzdy, który coś tam se myśli i znudziło mu się gadać do swoich krów. Gdyby notatki informacyjne promowano, częściej pisaliby ci, którzy się czegoś dowiedzieli.

  A z panem Ściosem, na którego się Pani powołuje w "wersji rozszerzonej", dałbym sobie spokój. Wartość informatywna jego tekstów jest znacznie obniżona przez intryganctwo i obsesje. Kiedyś próbowałem z nim dyskutować o prawidłowości wyciągania wniosków z faktów - skończyło się to banem.
 • @Mikołaj Kwibuzda
  To prawda, polityka administratorów portali jest ważna. Wiąże się ona z omawianymi przeze mnie postawami czytelników. Lubią oni czytać o sprawach znanych im z mediów, a redaktorzy troszczą się o klikalność. Ścios nie stał się gorszym publicystą przez to, że dał Panu bana. Nadal warto go czytać.
 • Pani @elig
  Nie jestem pewien, czy czytelnicy lubią czytać tylko o tym, o czym już wiedzą. To jednak śmiała teza z cyklu "my, patrioci, z tym głupim narodem nic nie możemy zrobić".

  Moim zdaniem cudzych obsesji i niechlujnych wnioskowań nie ma po co czytać. No, ale ja mam mało czasu.

  Łączę ukłony.
 • @Mikołaj Kwibuzda
  Ja takich tez nigdy nie głosiłam.
 • Pani @elig
  Przepraszam, chyba mnie dzisiaj ponosi własna wymowa... Zawsze bardzo sobie cenię Pani wpisy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031