Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 508 komentarzy

uwagi emerytki

elig - jestem na emeryturze i lubię to

Jak pochować Lecha Wałęsę?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To skrót mojej polemiki z tekstem p. Grzeszczyka z Wiadomości24.pl, w którym snuje on rozważania na temat tego, co będzie z Wałęsą po śmierci i jak będzie wyglądała sprawa pogrzebu.

Polemizuję w tej notce z tekstem Roberta Grzeszczyka "Strzeżmy się przypadków.  Kto jeszcze na Wawel?", opublikowanym w portalu Wiadomości24.pl . Autor, zainspirowany wieściami o chorobie Lecha Wałęsy, snuje rozważania na temat tego, co stanie się z Wałęsą po śmierci.  Przypomina słowa biskupa Pieronka o "ostatnim przypadkowym pochówku na Wawelu" i trwierdzi, że mamy trzy lata na to, by uzgodnić coś w tej sprawie.

  Napisałam więc, że o sprawach pogrzebu decyduje sam zmarły w testamencie, wzglednie najbliższa rodzina w porozumieniu z zarządem cmentarza.  Na pewno nie p. Grzeszczyk.  Czasem zdarza się, że politycy, w uznaniu ich zasług, chowani są na Wawelu lub w Alei Zasłużonych.  Trudno jednak o tym dyskutować za ich życia.

  Obszerniejsza wersja tej notki z linkiem i dyskusją jest  /TUTAJ/. 

KOMENTARZE

 • Mam dobre miejsce
  pod tym płotem, co przez niego skakał>
 • @zawsze.d.u.c.h
  Jest Pan chyba dziesiątą osobą, która wysyła Wałęsę pod płot. Moja notka nie była jednak o tym, tylko głosiła, że dyskusja w tej chwili o jego pogrzebie nie jest wskazana. Dobrze jest przeczytać coś poza tytułem wpisu.
 • A ja myślę
  że najważniejszą rzeczą po jego śmierci będzie duży transparent z napisem:
  "Dobrze, że wreszcie ciebie zabrało."

  Za zło które wyrządził nam wszystkim.

  PS
  Zmienić trzeba nazwę Portu Lotniczego w Gdańsku na Solidarność lub cokolwiek innego.

  W tej chwili P.L. im TW Bolka, to wstyd i hańba...
  Tak uważam.
 • @zawsze.d.u.c.h Sugerujesz rozsypanie jego prochów po całym Wybrzeżu?
  "... pod tym płotem, co przez niego skakał ..."

  Dzięki temu, może jakiś pyłek trafi na właściwe miejsce, bo jak na razie, nikt nie potrafi tego miejsca wskazać, łącznie z Wałęsą. Przecież Instytut im. Lecha Wałęsy powstał głównie po to, by odnaleźć to "historyczne" miejsce - niestety, bez rezultatu! :)
 • @elig Wałęsa, Komorowski i reszta bolszewii, zawsze chętnie dywagowała nt. pogrzebu swoich największych wrogów, Kaczyńskich.
  "... dyskusja w tej chwili o jego pogrzebie nie jest wskazana ..."

  Tym samym dali prawo, by rozmawiać o pogrzebaniu ich ...

  Natomiast, jeśli chodzi o miejsce pochówku, to być może rzeczywiście należałoby "zainteresowanemu" pozostawić decyzję o miejscu spoczynku, ale nie można tym samym odbierać innym prawa dyskutowania/decydowania, gdzie miejsca spoczynku dla niego nie ma i nie będzie ...
 • Jak ??
  Jak zwykłego człowieka dwa metry pod ziemią. No może trzy by była pewność że nie wyjdzie.
 • @Kindow
  Wałęsa ma jednak pewien tytuł do chwały. Jak pisze Ziemkiewicz, uniemożliwił on komunistom przeprowadzenie operacji "Renesans" i przez to stan wojenny okazał się jednak pod wieloma względami porażką.
 • @1normalnyczlowiek
  Tak, o tym rzeczywiście można dyskutować.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031