Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 508 komentarzy

uwagi emerytki

elig - jestem na emeryturze i lubię to

Niedoceniany kontynent - Europa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To jest skrót mojej notki mówiącej o tym, że Europa wcale nie jest upadającym kontynentem, a jej sytuacja poprawiła się w okresie 1990-2008.

Wszyscy wieszczą schyłek Europy.  W  powszechnej świadomości utrwalił się obraz podupadającego kontynentu, żyjącego resztkami dawnej świetności.  Przeczą temu jednak dane na temat światowego PKB zamieszczane w Małych Rocznikach Statystycznych GUS,  Można z nich wywnioskować, że Europa w 1990 wytworzyła 38% światowego PKB.  Wskaźnik ten spadł do 29% w 2000, ale potem wzrósł do 35% w 2008.

  Średnio w okresie 1990-2008 nasz kontynent wytwarzał ponad 1/3 światowego PKB, czyli więcej niż Ameryka Płn lub Azja.  Ponadto w tym okresie upadl komunizm i UE się rozszerzyła.  Tak wiec sytuacja Europy uległa poprawie.

  Zauważyły to ostatnio Stany Zjednoczone i temu właśnie zawdzięczamy zeszłoroczną wizytę Hillary Clinton i tegoroczną prezydenta Obamy.  Chodzi tu o zapobieżenie powstaniu Związku Europejskiego UE i Rosji, względnie osi Paryż -Berlin-Moskwa.

  Obszerniejsza wersja tej notki jest  /TUTAJ/..... 

KOMENTARZE

 • @elig :)
  Witaj NOCĄ!
  CIEKAWOŚĆ...
  Bierze jakim uraczysz nas blogująca SETNYM postem :)

  -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • Poprawia się pod jakim względem?
  Czyżby demograficznym, Europa umiera i ten proces jest już nieodwracalny.Minimalny wskaźnik dzietności dla utrzymaniadanej cywilizacji powinien wynosić 1,6 do 2,2 (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3%C5%82czynnik_dzietno%C5%9Bci) Jedyny przyrost naturalny w Europie to mniejszość (na razie) islamska, a nasze wnuki obudzą się w EUI - Europejskiej Unii Islamskiej (http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/112040,rodzi-sie-za-malo-europejczykow-zginiemy.html)

  Ziomek
 • Cywilizacja europejska
  Europa jest postrzegana przede wszystkim jako kontynent na którym ludziom się dobrze żyje. Funkcjonuje też slogan 'europejska jakość'.
  Europa jest wreszcie obszarem ścierania się różnych idei i powstawania nowych koncepcji.
 • Nie wiem o co autorowi chodzi?
  Czy np. Azja, która robi 3 razy wiecej dzieci, to też w tym kontekście niedoceniany kontynent?.
  Albo, Antarktda, któa robi ileś tam razy więcej lodu niże reszta?.
  Albo Afryka, która ma ileś tam więcej zachorowań Aids.

  Bo jeśli chodzi o gospodarkę, to Europa, to akurat zdychający kontynent, a patrząc na demografię, to zakład geriatryczny świata.
  Wybitny tekst na eksponowane miejsce. A jaka głęboka analiza. No, no. Na pewno przysporzy portalowi ze 100000 wejść i to dzisiaj, do obiadku :)).

  Ach, zapomniałbym o najważniejszym, wyjątkowo merytorycznym argumencie, że Europa ginie. W zeszłym tygodniu nie przyjechał Premier Chin. Jasne więc, ze zauważył, ze sytuacja w Europie uległa pogorszeniu.
 • @jakk
  Setny będzie o "protokołach zdrady".
 • @ziomek
  Proszę Pana. W propagandzie demograficznej jest wiele demagogii. Tak jak w latach 60-tych, 70-tych i 80-tych nieuzasadnione było straszenie przeludnieniem, tak i obecne wieszczenie wyludnienia jest bezpodstawne. Bierze się chwilowy trend, ekstrapoluje liniowo i już można snuć apokaliptyczne prognozy.
 • @Jerzy Wawro
  To prawda.
 • @Provoc
  Proszę Pana. Nick Provoc, wcale nie zmusza do prowokowania w każdych okolicznościach. Pisze Pan bzdury zupełnie świadomie, po prostu dla hecy.
 • @elig
  Jak starszej, jak rozumiem osobie należy się szacunek. Ale szacunek powinien działać w obie strony i nie powinna Pani, właśnie z powodu szacunku dla czytelników pisać na tematy, o których raczej Pani niewiele wie. Pani tekst jest słaby, żeby nie powiedzieć pod względem merytorycznym żaden.
  Pani argumentacja jest na poziomie szkoły postawowej, albo rozmowy dwóch koleżnek przy kawusi. Ale oczywiście moze miec Pani racje, że wypisuję bzury.
  Swoją drogą, to napisać komuś, ze pisze bzdury i nie uzasadnić.
  Hmmm :)))).

  Pozdrawiam serdecznie
 • @elig
  Rozumiem że nie czytał Pan art. do których podałem linki. Tu nie ma propagandy, tu są dane analizowane od wielu lat. Poza tym są zmiany w mentalności kobiet, nachalnie atakowane przez feministyczną propagandę po prostu decyzję o urodzniu dziecka odkładają na potem,najpierw samorealizacja.Do tego ok. 3000000 aborcji (czyli zabijanych z premedytacją nienarodzonych dzieci) w skali jednego roku.
  Pozdrawiam
  Ziomek

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031