Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 508 komentarzy

uwagi emerytki

elig - jestem na emeryturze i lubię to

Koniec Piwnicy i zniknięcie Sergiusza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

  Ponad 14 miesięcy temu powstała Piwnica Salonu 24, zwana też Piwnicą pod Jankesami.  Był to agregat blogowy promujący notki tych autorów, którzy odmówili banowania swoich kolegów na rozkaz Administracji Salonu24 i sami zostali przez nią skazani na niepojawianie się na Stronie Głównej tego portalu.  Piwnicę założyli Freeman i Nicpoń 21.11.2009.  Po pewnym czasie admini wycofali się ze swoich pomysłów, ale Piwnica istniała dalej.  Zajmowała się ona też archiwizacją blogów.  Na t.zw."Liście Freemana" było ponad 100 blogerów działających w Piwnicy.  Powstały także dwa blogi w Salonie24: Piwnica24 i Zapiwniczeni.

  Trzeba stwierdzić, że idea agregatów blogowych nie znajduje uznania wśród czytelników. Piwnica nigdy nie uzyskała większej popularności.  Ten sam los spotkał hołubione przez szefostwo Salonu24 lubczasopisma, a także Nieznudzonych.  W listopadzie 2009 nastąpiła trwająca ponad trzy tygodnie awaria agregatu Piwnicy.  Pod jej wrażeniem napisałam notkę "Marny los Piwnicy, czyli o agregowaniu" [ http://blogmedia24.pl/node/41171 ], w której opisałam dzieje Piwnicy oraz zastanawiałam się, czemu idea agregacji blogów nie chce jakoś się przyjąć.  W grudniu 2009 wszystko działało normalnie, ale pierwszego stycznia 2011 nastąpił nagły koniec.  Od tego dnia /włącznie/ nie sposób było się już połączyć ze stroną: piwnica.tkm.cc.

  Początkowo myślałam, że to znowu awaria i po pewnym czasie wszystko zostanie naprawione,  W roku 2010 Piwnicą zajmował się Sergiusz /wcześniej używał nicków Adam lub Tezeusz/.  Był on kiedyś razem z Igłą szefem portalu Tekstowisko, który upadł, gdy obaj panowie się pokłócili.  Okazało się, że wszystkie inne adresy Sergiusza, takie jak Tekstowisko, czy atrium.tkm.cc również zniknęły z sieci.  Nicpoń napisał, że Sergiusz miał w Wigilię jakąś operację, więc sądziłam, że wszystko to mogło być skutkiem jego choroby, zwłaszcza, że faceta "wcięło"; nie reagował na maile i telefony.

  Ostatnio jednak Jacek Jarecki zaczął twierdzić, że Sergiusz pracuje teraz jako admin w Salonie24.  Żona Jareckiego Alga /Iwona Jarecka/ napisała o tym w komentarzu do notki Docenta Stopczyka  http://docentstopczyk.salon24.pl/274624,dlaczego-ekran-skonczy-marnie#comment_3915108 .  Gdyby była to prawda, wyjaśniałoby to całą sprawę.  Trzeba jednak zwrócić uwagę, że wraz z likwidacją stron Piwnicy i Tekstowiska. zniszczono też archiwa wielu blogów, a to juz jest draństwo.

  Jarecki może mieć rację, gdyż podkupywanie ludzi jest często stosowaną w biznesie metodą zwalczania konkurencji.  W tym samym czasie Administracja Salonu24 "zwinęła" wszystkie notki w blogu Zapiwniczonych.  Można by więc pomyśleć, ze odniosła ona zwyciestwo nad Piwnicą.  Tak jednak nie jest.  Powstał bowiem portal Nowy Ekran, który skupia już ponad sześć razy więcej blogerów niż kiedyś Piwnica /w tym wszystkich z Piwnicy/ i w odróżnieniu od niej jest naprawdę groźny dla Salonu24.

 

  Polecam moją poprzednią notkę "Miszalski pisze o Smoleńsku to, co ja !!!"  http://blogmedia24.pl/node/44196  .

KOMENTARZE

 • @Nathanel
  To bardzo możliwe, że tak właśnie jest :)))
 • @Milton Ha
  LC Piwnica24 istnieje i nawet pojawiło się tam ostatnio parę notek. Gorzej z czytelnikami, bo od połowy września było ich tylko 175. Istnieje też blog Piwnica24, ale od 20.05 napisano tam tylko raz jakieś życzenia. Mam nadzieję, że Ekran sobie poradzi.
 • elig
  nieznudzeni.pl istnieją i mają się dobrze. (Ostatnio wzrost oglądalności o 26%/mc)
  Właśnie następują przekierowania niektórych blogów z salonu24 na ekran.
  Pozdrawiam
 • > elig: sprawa więc wyjaśniła się
  Wiemy więc już teraz dlaczego na moje maile nie było odpowiedzi i dlaczego "Piwnica pod Jankesami" przestała działać.

  pozdr

  p.s. Przy okazji - serdecznie pozdrawiam autora tekstu.
 • @MarkD
  Bardzo się cieszę z tej wiadomości, zwłaszcza, że mój blog z Blogmediów[ http://blogmedia24.pl/blog/2053 ] też jest agregowany na Nieznudzonych [ http://nieznudzeni.pl ]. Powodzenia !!!
 • @Koteusz
  Rownież pozdrawiam !!! Jeśli Jareccy się nie mylą, to prawdopodobnie zarówno upadek Tekstowiska, jak i zniknięcie Piwnicy były wynikiem intrygi Krawczyka. Ekran też powinien na to uważać.
 • @Milton Ha
  To akurat o niczym nie świadczy, bo n.p. Łażącego Łazarza skasowali, a jego LC Abyss Łażacy Łazarz wciąż istnieje i prosperuje. To oczywiste, że Ekran jest lepszy niż Piwnica, bo to jest porządny portal, a tamto było tylko agregatem. Tylko archiwów szkoda.
 • @elig
  Ale agregaty nie zbierają notek. Albo czegoś nie skumałem :)
 • &ALL
  Zapraszam blogerów nowego Ekranu do zgłoszeń agregacji na nieznudzeni.pl

  MarkD
 • przed tymi postaciami
  to ja swego czasu przestrzegałem.

  Tzw piwnica sprawiała wrażenie środowiska w pełni kontrolowanego - wiem że byc może przykro to czytać userom którzy z najlepszych intencji w tym uczestniczyli ale...

  Ale jest pewna prawda która swego czasu sformułował prezydent Bolesław Wałęsa.
  Temże jako prezydent zapowidział że gdyby na jego Belweder ruszył kiedyś pochód to sam stanie na jego czele.

  Ciołek tym samym opisał zasadę starą jak świat. Jeśli nie możesz czemuś zapobiegnąć - włącz się w to. Wiele więcej zyskasz na włączeniu się niż na kontestacji.

  To mówicie że Tezeusz wrócił na swoje? :)
 • @MarkD
  Chodziło mi o to, że Ekran jest portalem blogerskim na którym publikuje się notki, a Piwnica była tylko agregatem ściągajacym przez RRS wpisy z innych portali. Nie było tam edytora.
 • @Nurni
  Ja tego nie wiem, ale Jareccy tak mówią.
 • @elig
  Kłótnie w rodzinie albo tradycyjne rozgrywanie.

  Pana Jareckiego poznałem dobrze bo przydarzyło sie że wykasował moje wpisy na swoim blogu s24.

  A dyskutowaliśmy akurat o postaci ..... Tezeusza. Tak, tego samego. Zdaje sie ktos tam nadstawiał pierś za Tezeusza. Na pewno nie byłem to ja, ja w ogóle nie tworzę wątków erotycznych.

  Nie wiem czy w ogóle dobrze robie zabierając głos w tej sprawie bo ludzie ci interesuja mnie o tyle o ile.

  A właściwie to wiem: źle robię.
  Po 10.04 są ważniejsze sprawy - zreszta i przed 10.04 nie była to jakas wielka sprawa. Sieć jest też dla nudziarzy.
 • @Nurni
  To nudzenie się jest całkiem przyjemne. Jako rozrywka emerytki bije na głowę krzyżówki i sudoku. W dodatku parę osób nawet to czyta.
 • "odmówili banowania swoich kolegów na rozkaz Administracji Salonu24"
  interesariusz 22:40 @elig

  Nie rozumiem ? administracja kazała jednym autorom blokować drugich ? Dlaczego sama nie kasowała kont czy notatek nielubianych przez nią autorów ?
 • @interesariusz
  Dokladnie mówiąc wygladało to tak: Administracja utworzyła specjalną strone NoSG na której umieszczała nielubianych przez siebie blogerów. Ich notki nie mogły się pojawiać na stronie głównej i bocznej Salonu24. U pozostałych blogerów zablokowana była możliwość komentowania przez tych z NOSG /czyli byli oni zabanowani na blogach innych blogerów/. To ograniczenie można było usunąć, ale wtedy taki śmiałek też znikał z SG /i nie pojawiał się nawet na NoSG/. Ci, którym się ten pomysł nie spodobał odblokowali blogerów z NoSG i utworzyli Piwnicę. Po tym proteście administracja wycofała się z tego, ale po paru miesiącach zaczęła intensywnie blokować i banować blogerów powołując się w kółko na punkt 6.1 regulaminu. W listopadzie wprowadzono nowy pomysł tak zwanego filtrowanie i zwijania blogów i notek. Zalogowani blogerzy moga je odblokować bez konsekwencji, ale niezalogowani nie mogą ich widzieć. Właśnie takie pomysły spowodowały, że tak wielu blogerów z Salonu24 przenosi się teraz na Ekran.
 • @elig
  Jestem jednym ze "zwiniętych" i ukrytych ...
 • @malibu
  Mnie ukryto trzy notki, skasowano cztery i wlepiono bez żadnego powodu miesiąc bana. Po tym banie i podczas niego pisałam już w Blogmediach24, a w Salonie24 zamieszczałam /i robię to nadal/ tylko skróty moich wpisów z linkami do pełnych tekstów.
 • @Milton Ha & @All
  Pisanie tekstów w salon404 to dawanie gotówki do łapy cenzora ...
  Finansowanie Jankego i Krawczyka to błąd ...
 • blokować i banować blogerów
  interesariusz 9:54 @elig

  Dotąd uważałem, że banowanie to po polsku blokowanie, może się myliłem, jest jakaś różnica ?

  Z powyższego tekstu wynika, że w imię ideałów byli autorzy, którzy dobrowolnie zgodzili się na blokowanie w proteście przeciwko praktykom administracji. Chwalebne.

  Ciekawe, jak będzie na nE ? Rozdawanie kodów do rejestracji to coś jakby forma blokowania, no, ale dobrze, że przejściowa.

  Tym niemniej niektóre głosy przeciwko niewydarzonym prowokatorom są dość ostre.
 • @interesariusz
  Nie na blokowanie, tylko na zniknięcie. Mogli dalej pisać notki, tylko nigdzie nie było ich widać.
 • > elig: "Jeśli Jareccy się nie mylą"
  Śmiem twierdzić, przy całym szacunku dla obojga, że mylą się kompletnie, bo sądzę, że A@T to ostatnia osoba z którą Salon24, a szczególnie Krawczyk chciałby mieć coś wspólnego.

  pozdr
 • > interesariusz: "dobrowolnie zgodzili się na blokowanie w proteście przeciwko praktykom administracji"
  Notki piwniczan nie pokazywały się nie tylko na SG, lecz również nie było widać nowych notek na tzw. SB (stronie bocznej czyli w najnowszych notkach i w ostatnio komentowanych).
  W ramach wspomnień wrzucę kiedyś tzw. Listę Freemana, który ją stworzył, a spodziewając się skasowania konta, powierzył jej prowadzenie mnie.

  pozdr
 • @Koteusz
  Nie wiem. Ja tylko przytoczyłam komentarz Algi /Iwony Jareckiej/. Gdy streściłam tę notkę w Salonie24, to skomentował ją Xipon Jan Itor i napisał, że też zatrudnił się w S24 jako Ephoros. Trudno mi powiedzieć, czy on jaja sobie robi, czy rzeczywiście jakieś cuda się dzieją.
 • > elig: "Trudno mi powiedzieć, czy on jaja sobie robi"
  No to mi jest bardzo łatwo: zapewniam więc, że żartował. :)

  pozdr
 • @Koteusz
  Tak właśnie podejrzewałam i odpowiedziałam mu też żartem :)))
 • @elig
  Witaj elig!

  "Ci, którym się ten pomysł nie spodobał odblokowali blogerów z NoSG i utworzyli Piwnicę."

  Nie podpisaliśmy lojalki po prostu.
 • @circ
  Tak właśnie było. To prawda. Pozdrawiam !!!
 • Ktoś wie czemu u Jareckiego zniknęły wszystkie notki??
  http://amazoniawweekend.nowyekran.pl/
 • @circ
  Nie mam pojęcia
 • @elig
  "...skomentował ją Xipon Jan Itor i napisał, że też zatrudnił się w S24 jako Ephoros."

  No oczywiście, że sobie jaja robi...
 • @SpiritoLibero
  Tak, zwłaszcza, że już zarejestrował sie w Nowym Ekranie :)))
 • @elig
  Ci, którym się ten pomysł nie spodobał odblokowali blogerów z NoSG i utworzyli Piwnicę.

  To ja tylko dla formalności przypomnę, że odblokowałem tych z NoSG, a mimo to do piwnicy nie zostałem przyjęty - to nie był jakiś automat ale towarzystwo wzajemnej adoracji. Piwnica to byli ci, których przyjął Freeman i następcy - czyli dokładnie to samo działanie co Strona Główna Salonu24 - mogli tam znaleźć się tylko ci, których szefostwo akceptowało.

  Dokładnie opisałem to wtedy tu: http://gps65.salon24.pl/140082,likwidacja-piwnicy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031