Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
118 postów 508 komentarzy

uwagi emerytki

elig - jestem na emeryturze i lubię to

Łażący Łazarz, a Janusz Korwin-Mikke

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dostrzegam analogię pomiedzy wczorajszą notką Łażącego Łazarza, a postepowaniem Janusza Korwina-Mikke, zwołującego Kongres Nowej Prawicy. Komuś zależy na dużej liczbie małych prawicowych grupek.

  Wczoraj Łażący Łazarz napisał notkę "Jedna opozycja to za mało, by wygrać" /TUTAJ/ .  Nawoływał w niej do jak najszybszego, jeszcze przed jesiennymi wyborami, utworzenia nowej prawicowej partii na bazie powstających właśnie ruchów społecznych.  W komentarzu do tego tekstu napisałam, że to świetny pomysł, ale na ewentualne przedterminowe wybory w roku 2013, gdyż potrzeba jeszcze dwóch lat, by wyżej wspomniane ruchy dojrzały i wykrystalizowały się.  Łazarz odparł na to, że będzie wtedy za późno, bo po zwyciestwie Platformy nie będzie już Polski, wolności oraz Internetu (tak!).

  Przypomniał mi się wtedy Kongres Nowej Prawicy zwołany przez Janusza Korwina-Mikke w dniu 16 kwietnia i zaczęłam się zastanawiać, skąd w tym miesiącu taki pęd do tworzenia nowych prawicowych partii.  Stosunkowo niedawno doszło do rozłamow w PO /Ruch Palikota/ i PiS /PJN/.  Wygląda na to, iż są sily, którym zależy na tym, by po prawej stronie sceny politycznej było wiele małych i skłóconych ze sobą ugrupowań, tak jak w 1993 roku, w czasie Konwentu Świętej Katarzyny.

  Jest też inna możliwość.  Gromoslaw Czempiński przechwalał się w swoim czasie, że to on spowodował powstanie PO, namawiając do jej utworzenia Tuska, Olechowskiego i Płażyńskiego.  Ten sam Czempiński był na początku minionej dekady wspólnikiem Ryszarda Opary w Elektromontażu.  Być może więc mamy do czynienia z "powtórką z rozrywki" przy czym Opara, Łażący Łazarz i Carcajou maja grać rolę nowych "trzech tenorów".

KOMENTARZE

 • PRAWICOWE RAMIONA POŚMIORNICY
  Pod tym tytułem opisałem stale powtarzany manewr:

  http://idzpodprad.nowyekran.pl/post/10514,prawicowe-ramiona-posmiornicy

  Pozdrawiam

  Paweł Chojecki
 • Szczerze mówiąc ręce opadają
  jak słyszę, że dyrygują mną Czempiński lub Dukaczewski, a jeśli oni to i pewnie Kiszczak.

  W ten sposób mogę podobnie stwierdzić, że jestem pewien, iż powyższą notkę napisał prowokator /wieczna prowokatorka/ zajmujaca się jako funkcjonariuszka FSB rozbijaniem i deprecjonowaniem wszelkich niezależnych projektów.

  Widziałem jak raz siedziałaś na ławce na Krakowskim Przedmieściu z jednym znanym mi ubolem atakującym ludzi spod Krzyża. Ruchu warg nie widziałem, było daleko.

  Rozmawialiście? O czym?

  Czy nie dziwne, że gdzie się pojawisz tam niesnaski, zarzucanie dziwnymi "informacjami" i napuszczanie blogerów na blogerów? Kim jesteś Elig, piszesz tutaj insynuacje by fekalia wielokrotnie rzucane w końcu się przykleiły?

  Jak się teraz czujesz?
 • @autor
  a nuda z tym jednoczeniem się i rozbijaniem prawicy
  lepiej zbudujmy solidną partię lewicowo-liberalną o programie:
  1. podniesienie zasiłków dna dzieci z 70 zł do co najmniej 500 zł
  2. wprowadzenie podatku bankowego i od ubezpieczycieli
  3. wprowadzenie bardziej progresywnej skali podatkowej
  4. wprowadzenie ulg proinwestycyjnych i dla najbiedniejszych, a likwidacja ulg prokonsumpcyjnych np. związanych z kupnem samochodu czy użytkowaniem internetu
  5. wprowadzenie wysokich obciążeń dla osób, które nie wiadomo w jaki sposób pozbywają się odpadów, nagradzanie donosów na osoby, które wyrzucają śmieci do lasów, zatruwają środowisko itp.
  6. rejestracja związków osób tej samej płci
  7. zakaz dyskryminacji mniejszości wszelkiego rodzaju, ze względu na rasę, płeć, liczbę dzieci itp.
  8. promowanie przez państwo alternatywnych form kultury m.in. muzyki poważnej z XX wieku i innych rodzajów sztuki wysokiej
  9. zdjęcie krzyży i innych symboli religijnych z budynków publicznych i urzędów
  10. legalizacja adopcji bezpośredniej bez udziału państwa (wystarczy poinformować o tym organa państwowe)
  11. nakaz planowania wieloletniego przez podmioty państwowe
  12. zakaz gwałtownego zmniejszania produkcji i redukcji zatrudnienia
  13. wyeliminowanie sytuacji, w której bezrobocie przekracza 5%
  14. możliwość aborcji i eutanazji z powodów genetycznych i niepełnosprawności (za wolą dorosłych osób)
  15. wprowadzenie do szkół filozofii zamiast religii - religia będzie się mogła odbywać po uiszczeniu dodatkowej opłaty rodziców dziecka na rzecz szkoły, w której dziecko się uczy
  16. zakaz golenia głowy na łyso, chodzenia w kapturze i tworzenia zgromadzeń czy zbiegowisk przez osoby niestowarzyszone formalnie (jako forma kontroli ruchów faszystowsko-chuligańskich)
 • @idzpodprad
  Bardzo dobry artykuł. Gratuluję !!!!
 • @Łażący Łazarz
  Uśmiałam się do łez :))) Ja mam za sobą szkołę Salonu24 z jego lewackimi trollami oraz Blogmediów24 z ich prawicowymi odpowiednikami. W tej dziedzinie nic mnie nie zdziwi, ani nie przerazi. Mówiąc jednak poważnie, występowanie TERAZ z inicjatywą powołania nowego stronnictwa politycznego jest złym pomysłem, pewnych procesów nie da się przyspieszać bez szkody dla sprawy. Tragedia smoleńska rzeczywiście przebudziła część narodu i zaczęły się formować oddolne ruchy. One muszą się wykrystalizować. Na formalną czapkę "partii politycznej" jest grubo za wcześnie. Pragnę też ostrzec: jest bardzo łatwo sterować osobami, które uważają się za pępek świata, przewyższający szarą masę pod każdym względem. Beware !!!!
 • „Komuś zależy na dużej liczbie małych prawicowych grupek”
  Pani wdroży:

  http://www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/290-produkcja-w%C4%99glowodor%C3%B3w-jak-polska-z-importera-w%C4%99glowodor%C3%B3w-stanie-si%C4%99-ich-eksporterem

  Nie będzie mała. Będzie duża.
 • @Grzegorz Rossa.
  Co mają węglowodory do mojej notki?
 • @elig
  A co miały strajki lata AD 1980 do „karnawału »Solidarności«”?
 • @Grzegorz Rossa.
  To przecież nie to samo.
 • @elig
  Możesz mieć swoje zdanie i mógłbym z Toba nawet dyskutować. Ale nie będę, bo rzucasz obelgi, atakujesz personalnie i insynuujesz rzeczy najgorsze. Widzę, że masz zarówno wiedzę na temat sterowania jak i doskonałe warunki do bycia sterowaną. I sprawiasz wrażenie niezwykle sprawnego narzędzia. Bo ja, w przeciwieństwie do Ciebie, nie uważam sie za pępek świata. Kto mnie zna to o tym wie. Bez odbioru
 • @elig: To przecież nie to samo.
  „Dwa razy do tej samej wody to można wejść w łaźni miejskiej” jak powiedział Pan Tarej. I „Trzeba z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe”. I bardzo dobrze, że nie to samo. Ma być nowocześnie? Ma być postępowo? Ma być skutecznie? Ma być szybko? Ma być masowo? Ma być szeroko? Ma być głęboko? Ma być trwale? Ma być… etc., etc.?
 • @sanovius
  Zacznij od siebie i nie promuj zabijania innych chcących żyć.

  "14. możliwość aborcji i eutanazji z powodów genetycznych i niepełnosprawności (za wolą dorosłych osób)"

  Chyba pomyliłeś portale, blogosfery. Tu jednak szanuje się chrześcijański kanon.
 • @sanovius
  Usunęłam poprzednią odpowiedź, gdyż nie zauważyłam jakoś punktu nr 14. Dopiero Marek Kajdas zwrócił na to uwagę. Proszę nie pojawiać się wiecej na moim blogu z takimi pomysłami.
 • @Łażący Łazarz
  Doskonale Pana rozumiem. Zawsze łatwiej jest się obrazić niż dyskutować. Nie trzeba wtedy wytężać umysłu i szukać argumentów. Hej !!!
 • @ Autor
  W interesującej myśli ŁŁ jest jedna niewiadoma - ZAPLECZE...
 • @KOSSOBOR
  Jest jeszcze druga - czemu akurat teraz?
 • @autor
  " Być może więc mamy do czynienia z "powtórką z rozrywki" przy czym Opara, Łażący Łazarz i Carcajou maja grać rolę nowych "trzech tenorów"."

  A i owszem - Pan Opara zaprosił mnie ostatnio ... by przekazać LS wspomożenie. Powiem ci w sekrecie, że chyba się zmieścił pod koniec 10-tki najhojniejszych darczyńców ... albo i nie.
 • @carcajou
  Strzeż się Danajów, gdy przynoszą dary.
 • @elig
  Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby - LS przyjął datek.
 • @Elig
  a czy teoretycznie jest możliwe, by w interesie naszego kraju leżało zablokowanie powstania jednej zwartej prawicy?

  Wg mnie - TAK.

  W określonych okolicznościach. A czy te okoliczności występują obecnie, to już kwestia dyskusyjna...

  Jeżeli kilkoro sąsiadów wielopiętrowego bloku ustali między sobą, że będą głównie między sobą wymieniać się kluczami do suszarni, a wszystkim innym lokatorom powie się, że kolejka na klucze do suszarnie wynosi 2-3 tygodnie, to w czyim interesie będzie leżeć, by nikt się o tej nieformalnej zmowie nie dowiedział?

  Oczywiście w ICH interesie!

  Kwestia tylko, czy nasz krajowy interes można utożsamić z interesem tych kilku, którzy wymieniają się kluczami do suszarni (dostępem do władzy).

  Wg mnie - TAK.

  Oczywiście mogę się mylić, bo nasza maluczka perspektywa skażona jest ułomnością postrzegania i dlatego proszę o wzglad na pomylke.
 • "Nowa Prawica"
  Obejrzałem kilka wystąpień na tym kongresie.
  Jestem przerażony.
  Nie sądziłem, że JKM jeszcze ktoś bierze na poważnie. "Dobry czerwony to martwy czerwony". Wyśmienicie. Z takim hasłem z pewnością wygrają wybory ;-)
 • @t-rex
  Tu trzeba rozdzielać dwie sprawy. Pierwszą jest to, że dla polskiej polityki szkodliwe jest sprowadzanie jej do konfliktu PiS - PO i przydałyby się nowe siły polityczne, zwłaszcza reprezentujące młode pokolenie, a drugą to, co należy robić teraz. W obecnej chwili istotną rzeczą dla prawicowej blogosfery jest jak najlepszy wynik PiS, i możliwie słaby rezultat PO, SLD i PSL. Rozpraszanie sił na tworzenie małych partyjek nie jest wskazane przed wyborami. Czas na krystalizację i formalizację nowych organizacji przyjdzie po nich. W 2012 żadnych wyborów prawdopodobnie nie będzie i to będzie właściwy moment.
 • Nowa Prawica nie odbiera głosów PiSowi
  Jeśli już to 'liberalnemu' PO.
 • @Yvonne
  Nie wiadomo. W "liberalizm" PO nikt już od dawna nie wierzy.
 • @elig
  W zasadzie zgadzam się z tezami elig, prawica od zawsze jawi się jako coś niesłychanie podzielonego, co dziwić powinno jako, że właśnie ona z wartości ma się wywodzić, tymczasem JKM od zawsze głosi hasła, które w żaden sposób jednoczyć prawicy nie mogą, bywają natomiast wykorzystywane przeciwko jej wyraźnemu wizerunkowi.
  W Polsce prawica tak naprawdę nie istnieje, z prostego powodu, ani gen. Jaruzelski, ani Kiszczak, ani w końcu Adam Michnik jej potrzeby nie wyartykułowali.
  Łażący Łazarz, przy całym moim do niego szacunku, myli się sądząc, że można kolejny byt "prawicowy" dzisiaj "tu i teraz" powoływać.

  "Elig" niezależnie od inwektyw, którymi ją (jego) ŁŁ traktuje ma dużo racji przywołując historię hm.. manipulowania prawicą właśnie, nie ma co się obrażać ŁŁ, Twoja propozycja jest funta kłaków niewarta, dla prawicy oczywiście!!!
 • @snycerz
  Dziękuję za poparcie !!! Jestem kobietą :)))
 • Niezle jaja :)
  Ja uwazam LL za czlowieka PiSu ( z ciezkim sercem, bo idea ruchu mi sie podoba - z grubsza ) a tutaj LL dostaje baty, ze niby przeciw PiS spiskuje :) Pokrecone to a LL z obu stron atakowany. Jeszcze kwestia formalna. Jesli ktos ma czelnosc przypisywac sie do prawicy to patrzac na "program" RuchWiG to LL bylby wytlumaczony ale PiS?? jaja siobie robicie? z tym pieknym kwiatkiem socjalnych rozwiazan?? ( nie pisze o emeryturach). Faktem jest, ze JKM raczej nie zwojuje nic ale raczej jego zwolennikow nie pozyskacie ze wzgledu na wasze apetyty by innym robic dobrze za moja kase.
 • @LeonProof
  Tu przecież nie o to chodzi. Trzeba się pozbyć nieudolnych rządów PO, zanim doprowadzą Polskę do ruiny. Tak się składa, ze jedyna siłą polityczną, zdolną do dokonania tego jest w tej chwili PiS. Trzeba wiec dążyć do tego by uzyskało ono jak najlepszy wynik. Na kombinacje z nową partią jest obecnie grubo za późno.
 • @elig
  PiS, czy też prezes, chce gęstej integracji z UE, czy to monetarnie, czy to (zgrozo!) przez utworzenie armii UE. To już będzie gwóźdź do trumny. Ani jedni, ani drudzy nie mogą mieć większości.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031